Потрібен фільтр в акваріумі?

Але не все так однозначно. Скажімо, вода з певним складом вигідна і флорі і фауні. Але, на відміну від рослин, риб катастрофічно діють нітрити та аміак. Уникнути їх потрапляння в акваріум проблематично, ви можете лише додати процесу розкладання (нітрифікації) більш інтенсивний характер. Єдиний спосіб досягти цієї мети — розвести колонії бактерій, що розщеплюють органіку.

Ареал проживання таких бактерій — будь-яка поверхня об’єктів, що знаходяться в акваріумі під водою. Також, для того щоб повноцінно функціонувати, цим бактеріям потрібно величезна кількість кисню. Таким чином, головне — забезпечити бактерії великою кількістю площі.

Найбільш популярне рішення для очищення — донний фільтр для акваріума, купити його ви можете в будь-якому магазині для любителів акваріумних рибок. Фільтр необхідний з тієї причини, що площа акваріума порівняно мала і швидко забруднюється. Найдешевше купити акваріум в інтернет-магазині, краще всього одночасно з хорошим фільтром.

У природі на кожну рибину припадає значно більша кількість корисного простору, ніж в акваріумі, тому найефективніші (природні) механізми самоочищення в природі працюють лише в цих умовах.

Ключові фактори, що сприяють забрудненню акваріума — перенаселеність і величезна кількість корму. Все це призводить до перенасиченості води органічними речовинами, що згубно позначається на рибок, вода каламутніє. Нужен ли фильтр в аквариуме?Фото: Джерело

Зазвичай фільтр являє собою пристрій, що складається з насоса і спеціальної насадки з фільтруючим матеріалом. Цей нехитрий механізм у процесі роботи видаляє з води мінеральні та органічні частки, мікроорганізми, іони.

  • Отже, по-перше, фільтр піддає воду механічного очищення. Потім черга за зайвими хімічними елементами, що утворюються в результаті життєдіяльності риб та інших мешканців акваріума.
  • По-друге, фільтр насичує воду необхідним для риб і мікроорганізмів кількістю кисню.
  • По-третє, фільтр рівномірно розподіляє тепло.

Словом, про фільтри для води акваріумів ви можете говорити нескінченно, але якщо ви маєте намір досить часто міняти воду і чистити гравій, то розумніше для акваріума придбати донний гравійний фільтр.

Нужен ли фильтр в аквариуме?Фото: Джерело

Як випливає з назви, в такому фільтрі в якості фільтруючого матеріалу застосовано гравій на поверхні решітки фільтра. Прокачування води з простору під ґратами реалізує насос. Таку систему фільтрації води винайшли дуже давно, але до цих пір вона порівняно ефективно виконує необхідну роботу.

Бажаємо вашим красивим рибкам довгого здоров’я!


Що ще почитати по темі?

Як оформити акваріум?
Як правильно чистити акваріум?
Який вибрати акваріум і його інтер’єр?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *