Квітка Білої Чаплі. Як його виростити?

…Якось на лузі, що розкинувся на океанському узбережжі, сидів бідний пастушок. Він дивився на чисте блакитне небо, по якому летіли дві білі птахи. Вони були прекрасні і вільні, що хлопчик мимоволі задумався про свою гірку долю, про те, що ніколи йому не стати самураєм.

В цей час птахи зникли з поля зору. Пастушок перевів погляд на луг і раптом на одному з кущиків помітив білосніжна квітка, схожий на легку білу чаплю. В його свідомість проник голос Будди, що говорить про те, що все в цьому світі минуще, як і політ цих прекрасних птахів, і тільки краса вічна.

Хлопчик обережно викопав квітка і посадив його у невеликому садку біля хати. Він дивився на квітку, згадував слова Будди і на душі ставало спокійніше.

З тих пір японці вирощують у своїх садах і будинках рослина, квіти якого схожі на летять чапель. Вони так і називають його — Квітка Білої Чаплі.

Поводник променистий, або хабенария радіанта, є одним з 600 видів рослин роду Поводник (Хабенария) сімейства Орхідних. Хабенарии ростуть в помірних і тропічних регіонах. Назва роду походить від латинського слова habena, що означає «привід, віжки» — довгі бахромкі на губах квітки схожі на ремінці. Цветок Белой Цапли. Как его вырастить?Фото: Джерело

Квітникарям найбільш відомий поводник променистий, поширений він в Японії, Китаї, Кореї, в Приамур’ї та Приморському краї Росії. В даний час чисельність цієї рослини скорочується, тому в Японії і Росії воно внесено в Червону книгу.

Поводник променистий — багаторічна бульбова рослина, взимку надземна частина у нього відмирає. Стебло піднімається на висоту 20-30 см, на ньому розташовується до семи широких, ланцетоподібних листя, довжина яких близько 10 див. На квітконосі зазвичай буває 1-3 квітки, розміром близько 3 див. Цвітіння в липні-серпні.

У Китаї бульби поводника променистого популярні в кулінарії в якості смакової добавки, частіше — для приготування курячих супів.

Поводник променистий віддає перевагу пухким, родючим, злегка кислі, вологі грунти. Низькі температури і заморожування не переносить. Найбільш комфортно почуває себе на сонячних місцях, але може жити і в легкій півтіні. Цветок Белой Цапли. Как его вырастить?Фото: Джерело

У природі розмножується в основному насінням. При вирощуванні в садах частіше використовують бульби. Рослини насіння дають багато, але вони швидко втрачають схожість. Крім того, для успішного розвитку сходів їм необхідні специфічні бактерії, які присутні лише в живому сфагнумі.

Також необхідно враховувати, що при поштового пересилання бульб великий ризик їх пересушування.

Бульби слід висаджувати у відкритий грунт, коли мине загроза заморозків, глибина посадки — 5-7 см, відстань між бульбами — 15-20 див. Грунт потрібно готувати з рівних частин садової землі і торфу.

У районах з м’якою зимою можна бульби залишати в грунті, попередньо прикривши мульчею.

У кімнатних умовах поводник променистий досить складно вирощувати. Бульби слід висаджувати в кислий грунт в невисокі ємності на глибину 5 див. Влітку температура повітря не повинна перевищувати 30 градусів. При недоліку освітлення рослини необхідно підсвічувати. Під час вегетації грунт повинна бути рівномірно вологою, а взимку, під час спокою, — практично сухий.

Щоб сформувалися квіткові бруньки, поводнику необхідно забезпечити холодну зимівлю. Можна зберігати горщик з бульбою в холодильнику або прохолодному приміщенні. Періодично оглядати, у разі необхідності провітрювати і злегка зволожувати грунт.


Що ще почитати по темі?

Орхідея, тропічна красуня: чи можна приручити її в нашому кліматі?
Квітуча зірка — гиппеаструм. Чим він цікавий і як його виростити?
Як виростити квіти-ліхтарики?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *